BIBLIOTEKA WZNAWIA WYPOŻYCZENIA

czynna w godzinach

PONIEDZIAŁEK  14:00 – 18:00
WTOREK  14:00 – 18:00
ŚRODA  14:00 – 18:00
CZWARTEK  8:00 – 12:00
PIĄTEK  13:00 – 17:00

 

Wakacje w bibliotece_14W filii bibliotecznej i świetlicy wiejskiej w Rynarzewie na dzieci w ostatnim tygodniu wakacji czekało wiele atrakcji w ramach projektu „Wakacje w bibliotece” dofinansowanego przez Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych gminy Szubin. Odbywały się zajęcia plastyczne, literackie, zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Nie zabrakło też innych atrakcji.  Były wyjścia na pyszne lody. W filii bibliotecznej działa także kawiarenka internetowa, można również zagrać tenisa stołowego czy piłkarzyki. Uczestnicy zajęć otrzymują napoje oraz słodki poczęstunek. Całość zajęć przygotowuje i prowadzi kier. biblioteki P. Krystyna Zębała.

Biblioteka Publiczna nieczynna z powodu urlopu do 24.08.2018r. 
 
28.08.2018r zapraszamy dzieci na zajęcia wakacyjne od godz.10.30

Ferie_28W kolejnych dniach ferii odbyły się zajęcia plastyczne pod okiem Maryli Rakowskiej-Molenda, miejscowej malarki oraz spotkanie z Piotrem Adamczewskim, który w ciekawy sposób opowiedział zebranym o walkach powstańczych na naszych terenach. Następnie poszliśmy pod pomnik Powstańców Wlkp w Zamościu gdzie zapaliliśmy znicze. Gdy wróciliśmy do świetlicy czekały na nas gofry i gorąca herbatka.

Ferie 2018_1W czasie ferii spotykamy się codziennie o godz.11.00. Celem zajęć jest rozwijanie aktywności i sprawności fizycznej, ale również integracji dzieci. Uczestnicy chętnie biorą udział w zajęciach tanecznych, rękodzielniczych, zabawach przy muzyce, konkurencjach zręcznościowych, ale również z wielką uwagą słuchają bajek czytanych przez organizatora zajęć. Na dzieci czekają słodycze oraz kulinarne niespodzianki. Były faworki a na kolejnych zajęciach będą naleśniki. Czekamy na Was na kolejnych zajęciach.

ferie 2017

Świetlica Wiejska i Biblioteka Publiczna w Rynarzewie zaprasza wszystkie dzieci na ferie od 13.02. do 22.02  od godz.11.00 do 13.00

W programie:

13.02. - warsztaty taneczne z instruktorem, kącik kulinarny – faworki

14.02. - warsztaty rękodzieła z instruktorem, zabawy zręcznościowe, głośne czytanie bajek.

mikolajMIKOŁAJKI 6  GRUDZIEŃ  2017r - GODZ. 17.00 ( środa )

Co  na  Was  czeka:
- opowieść  o Św. Mikołaju
- zabawy  na  wesoło
- zagadki
- tańce  z  Mikołajem
- konkursy z nagrodami
- słodkie  niespodzianki
- rozdanie nagród uczestnikom konkursu plastycznego

Zapraszają  wszystkie  dzieci organizatorzy:
Świetlica Wiejska, Biblioteka Publiczna, Koło Gospodyń i Sołtys w Rynarzewie.

info

Zajęcia w wakacje letnie 2017 w Filii Bibliotecznej i Świetlicy Wiejskiej w Rynarzewie. Zajęcia rozpoczną się od 01.08. do 22.08.2017r.

Spotykamy się od wtorku do czwartku od godz.11.00 do 13.00.

Zapewniamy napoje, słodycze , materiały potrzebne na zajęcia plastyczne oraz dobrą zabawę.

Przerwa wakacyjna! - od 23 czerwca do 30 sierpnia

poniedziałek - piątek 10.00  -  16.00

Tydzień Bibliotek_4Z okazji „Tygodnia Bibliotek” - Filia Bibl. w Rynarzewie zorganizowała dla najmłodszych wycieczki do biblioteki oraz lekcje biblioteczne pod hasłem „Biblioteka. Książka. Czytelnik”. Dzieci poznały układ książek na półkach, zasady zapisywania się do biblioteki i wypożyczania. Uwrażliwiono przeszłych czytelników na poszanowanie książki. W trakcie wycieczki dzieci słuchały wierszy znanych autorów. W części plastycznej zajęć dzieci zmierzyły się z ilustarcjami do wierszy Jana Brzechwy i nie tylko. Okazało się, że najbardziej inspirującą postacią była Kaczka Dziwaczka, oraz królewna z bajki pt. „Szklana góra”. Na zakończenie przy muzyce „Jedzie pociąg z..” pojechaliśmy po zakamarkach biblioteki.

Bibliotekę odwiedziły dzieci_2W czwartek 16 marca br. naszą bibliotekę odwiedziły najmłodsze dzieci uczęszczające do Niepublicznego Przedszkola „SMERFUŚ II” w Rynarzewie grupa 3-4 latków wraz ze swoimi opiekunami. Maluchy wysłuchały wierszy Jana Brzechwy, L.J.Kerna, Małgorzaty Strzałkowskiej, Ewy Szelburg-Zarembiny, J.Tuwima oraz bajek. Dzieci zwiedziły bibliotekę oraz dowiedziały jak z niej korzystać. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy, oraz obietnicą, że wróci do nas z rodzicem, aby móc się zapisać i korzystać z bogatego księgozbioru dla dzieci.

ferie 2017Biblioteka i świetlica w Rynarzewie zapraszają na ferie od 31.01. do 10.02.
Zapraszamy od godz. 11.00 do 13.00

k misBiblioteka Publiczna i Świetlica Wiejska w Rynarzewie zaprasza dzieci do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. "Mój miś"
Prace proszę składać do 18.11.2016r.
Technika prac dowolna.
Rozdanie nagród za najpiękniejsze prace na imprezie 21.11.2016r. godz. 16.00 (poniedziałek)

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

kosciBIBLIOTEKA  PUBLICZNA I ŚWIETLICA  WIEJSKA W  RYNARZEWIE ZAPRASZAJĄ NA WIECZÓR GIER PLANSZOWYCH. SPOTYKAMY SIĘ 25.08. (CZWARTEK) GODZ. 19.00.

ZAPROŚ SWOICH NAJBLIŻSZYCH I PRZYJACIÓŁ DO POZNANIA  NOWYCH  GIER I WSPÓLNEJ  ZABAWY.

OBOWIĄZUJĄ  ZAPISY - DO 23.08.2016r.

Wakacje 2016_26Na zajęciach czytaliśmy legendy o Gnieźnie, Krakowie a dzisiaj czytaliśmy o Warszawie. Każdy uczestnik otrzymał arkusz brystolu i z powierzonych materiałów wykonał ilustrację do przeczytanej legendy. Technika prac była dowolna. Najmłodsi otrzymali kolorowanki i pięknie pokolorowali. Na koniec zajęć poszliśmy na lody. Gdy wróciliśmy pani Gabrysia przygotowała nam z Milenką smaczne kruche ciasteczka, które z apetytem zjedliśmy.

Ostatnie zajęcia_3Ostatnie zajęcia spędziliśmy pod chmurką. Wybraliśmy się nad rzekę Gąsawkę i tam graliśmy w różnego rodzaju zabawy, a następnie czytaliśmy znane i lubiane bajki i wiersze. Każdy uczestnik wybrał sobie książeczkę i ją głośno przeczytał. Gdy wróciliśmy do świetlicy czekały na nas mini zapiekanki i słodycze. Wszystkie prace plastyczne, które zostały wykonane na zajęciach są wywieszone w bibliotece. Codziennie dzieci miały słodycze, chodziliśmy na lody, były racuchy z jabłkami, kruche ciasteczka . Dziękuję Elżbiecie Drobińskiej i Gabrieli Dobosiewicz za pomoc w przeprowadzanych zajęciach, a wszystkim dzieciom za tak liczny udział w zajęciach, za mile spędzone dni, byliście naprawdę wspaniali a nockę i tą szyszkę która wpadła przez okno i narobiła tyle emocji( ale kto ją wrzucił )... będziemy długo pamiętać.   – Krystyna Zębała

Stolicą Polski był Kraków_11Kolejną stolicą Polski był Kraków. Czytaliśmy kilka legend o tym mieście, ale skupiliśmy się na legendzie „O smoku Wawelskim”, do której rysowaliśmy ilustracje. Pogoda była słoneczna, więc wybraliśmy się na świeże powietrze z młodszą grupą i czytaliśmy kolejne legendy. Starsza grupa wykonywała zamek z gazety.

 

Nocka w bibliotece_14W ramach zajęć wakacyjnych odbyło się nocne spotkanie z dziećmi. Ciekawą przygodą były podchody po ulicach Rynarzewa, podczas których uczestnicy rozwiązywali różnego rodzaju zadania. Po obfitej kolacji wszyscy chwycili za książki i czytano do późnych godzin nocnych. Przerywnikami były zabawy ruchowe na świeżym powietrzu.

Wakacyjny rajd po stolicach Polski_11Wzorem lat ubiegłych Filia Bibl. i świetlica z myślą o dzieciach spędzających wakacje w domu zorganizowała im miłe spędzenie czasu. Tematem wiodącym tegorocznych zajęć jest „Wakacyjny rajd po stolicach Polski”. Zajęcia rozpoczęły się zabawami integracyjnymi, które umożliwiły nam poznanie siebie. Następnie kir. bibl. przeczytała legendę o pierwszej stolicy Polski tj. „O Lechu, Czechu i Rusie”.

nockaZapraszamy dzieci od kl. III 22.04.(piątek) godz. 20.00 do 8.00, Biblioteka Publiczna w Rynarzewie

W programie:
- nocne buszowanie w bibliotece, poszukiwanie skarbu
- literackie zagadki i niespodzianki
- głośne czytanie
- wspólny posiłek
- towarzyskie gry planszowe
- seans filmowy

1 procent podatku

strony internetowe bydgoszcz