Parafia

Parafia rzymsko-katolicka
pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej 
w Rynarzewie
ul. Szkolna 10
89-203 Rynarzewo

tel. +48 52 384-55-05
tel. kom. +48 793 928 565

www.rynarzewo-parafia.pl.tl

INTENCJE MSZALNE

MSZE ŚWIĘTE:

W TYGODNIU:

PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA: 18:00 - W KOŚCIELE PW. ŚW. KATARZYNY
CZWARTEK: 8:00 - W KOŚCIELE PW. ŚW. KATARZYNY
PIĄTEK: 18:00 - W KOŚCIELE PW. ŚW. KATARZYNY
 
NIEDZIELNE:
SOBOTA 18:00 - W KOŚCIELE PW. ŚW. KATARZYNY
9:00, 11:00 (MSZA DLA DZIECI) - W KOŚCIELE PW. ŚW. STANISŁAWA
18:00 - W KOŚCIELE PW. ŚW. KATARZYNY

MSZA ŚWIĘTA W JĘZYKU ANGIELSKIM:
MASS IN ENGLISH:

12:15 - W KOŚCIELE PW. ŚW. KATARZYNYIN
ST. CATHERINE CHURCH

MOZLIWOŚĆ SAKRAMENTU POKUTY (SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ) 15 MIN. PRZED KAŻDĄ MSZĄ ŚWIĘTĄ 

Wprowadzenie trumny z ciałem zmarłego do kościoła parafialnego pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rynarzewie nastąpi w środę, 20 marca 2019 roku o godzinie 18.00 pod przewodnictwem Prymasa Polski ks. abp Wojciecha Polaka. Pogrzeb w czwartek, 21 marca 2019 roku o godzinie 11.00 w kościele pomocniczym pw. św. Stanisława biskupa i męczennika w Rynarzewie pod przewodnictwem biskupa seniora Bogdana Wojtusia. Po mszy świętej kondukt pogrzebowy przejdzie ulicą Rynek i Szkolną do kościoła parafialnego gdzie nastąpi obrzęd pochówku przy kościele parafialnym. Ks. S. Różniak spocznie obok grobu ks. Ludwika Górskiego, budowniczego kościoła parafialnego w Rynarzewie. 

Orszak Trzech Króli w Rynarzewie 6 stycznia 2019_29Po mszy świętej o 11 w Kościele pw. św. Stanisława w Rynarzewie wyruszył po raz 4 Orszak Trzech Króli.

Po drodze wierni śpiewali kolędy oraz wysłuchali scenki przygotowanej przez grupę parafian. 
Rynarzewski orszak przybył do kościoła pw. św. Katarzyny gdzie Trzej Królowie oddali pokłon Jezusowi i złożyli dary w żłobie: Kacper - kadzidło (symbol boskości), Melchior – złoto (symbol władzy królewskiej), a Baltazar – mirrę (zapowiedź męczeńskiej śmierci).

kol dowanie ch r 2017 ps

Jak co roku 6 stycznia 2019 r. w Święto Objawienia Pańskiego – Trzech Króli (niedziela) o godz. 15.00 Chór Parafialny Cantabo Dominum z Zamościa serdecznie zaprasza wszystkich na koncert i wspólne kolędowanie.
Przyjdźmy całymi rodzinami, aby wspólnie zaśpiewać kolędy oraz wysłuchać koncertu chóru oraz zaproszonych gości: Studia Wokalnego Trójka z Młodzieżowego Domu Kultury nr 3 w Bydgoszczy oraz Jana Markiewicza ucznia 1 klasy Państwowej Szkoły Muzycznej w Bydgoszczy

Serdecznie zapraszamy na nasz koncert

2 Piknik Parafialny - 12 maja 2018_36W sobotę 12 maja na terenie parafii przy Kościele pw. Św. Katarzyny odbył się 2 piknik parafialny. Miał on na celu zintegrowanie parafian. Uczestniczy mogli posilić się pyszną grochówką, kiełbasą z grilla, a także skosztować banana z grilla oraz pysznego ciasta. Było bardzo dużo atrakcji min. dmuchany zamek, tenis stołowy, zabawy harcerskie, strzelnica, konkurs wiedzy religijnej itp.

Przybyli na niego również policjanci z psem policyjnym a także strażacy, którzy zaprezentowali swój sprzęt.

Orszak Trzech Króli_19Orszak Trzech Króli w Rynarzewie odbył się już po raz trzeci.

To kontynuacja jasełek w Szkole Żagle, stowarzyszenia Sternik. Kultywując starą chrześcijańską tradycję, nauczyciel Piotr Giertych wraz z dyrektorem Teatru Buffo Jerzym Stokłosą oraz Piotrem Podgórskim wpadli na pomysł, aby z jasełkami wyjść na ulicę.

W inicjatywę publicznego świętowania Bożego Narodzenia i Orszaku Trzech Króli włącza się wiele organizacji społecznych, harcerskich i innych.

Orszak Trzech Króli_266 stycznia w ponad 500  miejscowościach w Polsce zostały zorganizowane Orszaki Trzech Króli. W tym roku również i nasza parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rynarzewie została oficjalnie zarejestrowana i wpisana na listę organizatorów Orszaku. Dzięki tym działaniom Fundacja Orszak Trzech Króli udostępniła nam m.in. flagi, korony i śpiewniki. Podobnie jak w zeszłym roku, kiedy to ulicami Rynarzewa przeszedł I Orszak Trzech Króli, świętowanie Objawienia Pańskiego rozpoczęło się Mszą św. o godzinie 11:00 w kościele św. Stanisława. Podczas orszaku przewidziane były trzy sceny. Opracowany scenariusz oparty był o teksty źródłowe pochodzące z Pisma Świętego. Pierwsza scena odbyła się przy drzwiach wejściowych do kościoła, przy których spotkali się: Kacper, Melchior i Baltazar.

infoPLAN NA CAŁĄ KOLĘDĘ DOSTĘPNY JEST POD LINKIEM: https://justpaste.it/11ya0

kol dowanie ch r 2017 psZapraszamy na wspólne kolędowanie Chóru Parafialnego Cantabo Dominum z Zamościa w dniu 6 stycznia 2017 o godz. 15.00.

Kościół Parafialny w Zamościu.

orszak trzech kroli sII Orszak Trzech Króli w Rynarzewie - 6.01.2017 - Msza św. o godzinie 11 po niej przejście od kościoła św. Stanisława do kościoła św. Katarzyny przy radosnym śpiewaniu kolęd.

Zachęcamy Wszystkich do przebrania się w stroje królów, pasterzy, aniołów, św. Rodziny. Niech ta Msza św. Będzie radosnym pokłonem oddanym Nowonarodzonemu Dziecięciu!

Serdecznie wszystkich zapraszamy, a szczególnie rodziny z dziećmi!

1 procent podatku

GUT-POL

Firma GUT-POL zaprasza Państwa do zapoznania się ze swoją ofertą.

gazetka10c

 

www.gutpol.pl

sufity

strony internetowe bydgoszcz