Parafia

Parafia rzymsko-katolicka
pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej 
w Rynarzewie
ul. Szkolna 10
89-203 Rynarzewo

tel. +48 52 384-55-05
tel. kom. +48 793 928 565

www.rynarzewo-parafia.pl.tl

INTENCJE MSZALNE

MSZE ŚWIĘTE:

W TYGODNIU:

PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA: 18:00 - W KOŚCIELE PW. ŚW. KATARZYNY
CZWARTEK: 8:00 - W KOŚCIELE PW. ŚW. KATARZYNY
PIĄTEK: 18:00 - W KOŚCIELE PW. ŚW. KATARZYNY
 
NIEDZIELNE:
SOBOTA 18:00 - W KOŚCIELE PW. ŚW. KATARZYNY
9:00, 11:00 (MSZA DLA DZIECI) - W KOŚCIELE PW. ŚW. STANISŁAWA
18:00 - W KOŚCIELE PW. ŚW. KATARZYNY

MSZA ŚWIĘTA W JĘZYKU ANGIELSKIM:
MASS IN ENGLISH:

12:15 - W KOŚCIELE PW. ŚW. KATARZYNYIN
ST. CATHERINE CHURCH

MOZLIWOŚĆ SAKRAMENTU POKUTY (SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ) 15 MIN. PRZED KAŻDĄ MSZĄ ŚWIĘTĄ 

Wprowadzenie trumny z ciałem zmarłego do kościoła parafialnego pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rynarzewie nastąpi w środę, 20 marca 2019 roku o godzinie 18.00 pod przewodnictwem Prymasa Polski ks. abp Wojciecha Polaka. Pogrzeb w czwartek, 21 marca 2019 roku o godzinie 11.00 w kościele pomocniczym pw. św. Stanisława biskupa i męczennika w Rynarzewie pod przewodnictwem biskupa seniora Bogdana Wojtusia. Po mszy świętej kondukt pogrzebowy przejdzie ulicą Rynek i Szkolną do kościoła parafialnego gdzie nastąpi obrzęd pochówku przy kościele parafialnym. Ks. S. Różniak spocznie obok grobu ks. Ludwika Górskiego, budowniczego kościoła parafialnego w Rynarzewie. 

Orszak Trzech Króli w Rynarzewie 6 stycznia 2019_29Po mszy świętej o 11 w Kościele pw. św. Stanisława w Rynarzewie wyruszył po raz 4 Orszak Trzech Króli.

Po drodze wierni śpiewali kolędy oraz wysłuchali scenki przygotowanej przez grupę parafian. 
Rynarzewski orszak przybył do kościoła pw. św. Katarzyny gdzie Trzej Królowie oddali pokłon Jezusowi i złożyli dary w żłobie: Kacper - kadzidło (symbol boskości), Melchior – złoto (symbol władzy królewskiej), a Baltazar – mirrę (zapowiedź męczeńskiej śmierci).

kol dowanie ch r 2017 ps

Jak co roku 6 stycznia 2019 r. w Święto Objawienia Pańskiego – Trzech Króli (niedziela) o godz. 15.00 Chór Parafialny Cantabo Dominum z Zamościa serdecznie zaprasza wszystkich na koncert i wspólne kolędowanie.
Przyjdźmy całymi rodzinami, aby wspólnie zaśpiewać kolędy oraz wysłuchać koncertu chóru oraz zaproszonych gości: Studia Wokalnego Trójka z Młodzieżowego Domu Kultury nr 3 w Bydgoszczy oraz Jana Markiewicza ucznia 1 klasy Państwowej Szkoły Muzycznej w Bydgoszczy

Serdecznie zapraszamy na nasz koncert

2 Piknik Parafialny - 12 maja 2018_36W sobotę 12 maja na terenie parafii przy Kościele pw. Św. Katarzyny odbył się 2 piknik parafialny. Miał on na celu zintegrowanie parafian. Uczestniczy mogli posilić się pyszną grochówką, kiełbasą z grilla, a także skosztować banana z grilla oraz pysznego ciasta. Było bardzo dużo atrakcji min. dmuchany zamek, tenis stołowy, zabawy harcerskie, strzelnica, konkurs wiedzy religijnej itp.

Przybyli na niego również policjanci z psem policyjnym a także strażacy, którzy zaprezentowali swój sprzęt.

Orszak Trzech Króli_19Orszak Trzech Króli w Rynarzewie odbył się już po raz trzeci.

To kontynuacja jasełek w Szkole Żagle, stowarzyszenia Sternik. Kultywując starą chrześcijańską tradycję, nauczyciel Piotr Giertych wraz z dyrektorem Teatru Buffo Jerzym Stokłosą oraz Piotrem Podgórskim wpadli na pomysł, aby z jasełkami wyjść na ulicę.

W inicjatywę publicznego świętowania Bożego Narodzenia i Orszaku Trzech Króli włącza się wiele organizacji społecznych, harcerskich i innych.

Orszak Trzech Króli_266 stycznia w ponad 500  miejscowościach w Polsce zostały zorganizowane Orszaki Trzech Króli. W tym roku również i nasza parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rynarzewie została oficjalnie zarejestrowana i wpisana na listę organizatorów Orszaku. Dzięki tym działaniom Fundacja Orszak Trzech Króli udostępniła nam m.in. flagi, korony i śpiewniki. Podobnie jak w zeszłym roku, kiedy to ulicami Rynarzewa przeszedł I Orszak Trzech Króli, świętowanie Objawienia Pańskiego rozpoczęło się Mszą św. o godzinie 11:00 w kościele św. Stanisława. Podczas orszaku przewidziane były trzy sceny. Opracowany scenariusz oparty był o teksty źródłowe pochodzące z Pisma Świętego. Pierwsza scena odbyła się przy drzwiach wejściowych do kościoła, przy których spotkali się: Kacper, Melchior i Baltazar.

infoPLAN NA CAŁĄ KOLĘDĘ DOSTĘPNY JEST POD LINKIEM: https://justpaste.it/11ya0

kol dowanie ch r 2017 psZapraszamy na wspólne kolędowanie Chóru Parafialnego Cantabo Dominum z Zamościa w dniu 6 stycznia 2017 o godz. 15.00.

Kościół Parafialny w Zamościu.

orszak trzech kroli sII Orszak Trzech Króli w Rynarzewie - 6.01.2017 - Msza św. o godzinie 11 po niej przejście od kościoła św. Stanisława do kościoła św. Katarzyny przy radosnym śpiewaniu kolęd.

Zachęcamy Wszystkich do przebrania się w stroje królów, pasterzy, aniołów, św. Rodziny. Niech ta Msza św. Będzie radosnym pokłonem oddanym Nowonarodzonemu Dziecięciu!

Serdecznie wszystkich zapraszamy, a szczególnie rodziny z dziećmi!

WIELKI CZWARTEK
18.00 Msza święta Wieczerzy Pańskiej
 

WIELKI PIĄTEK

15.00 Godzina Miłosierdzia
17.30 Droga Krzyżowa
18.00 Liturgia Wielkiego Piątku

ADORACJA PRZY GROBIE PAŃSKIM DO 22.00

Image

WIELKA SOBOTA
8.00 rozpoczęcie adoracji przy Grobie Pańskim,
- poświęcenie wody,
- poświęcenie potraw wielkanocnych

Święconka w kościele św. Stanisława: 8.00. 12.00. 16.00 17.15
Święconka na wioskach: 8.30 Małe Rudy, 9.00 Szkocja, 9.15 Wojsławiec

18.30 Uroczysta Msza święta i Liturgia Wielkiej Soboty

 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

6.00 Msza święta Rezurekcyjna
9.00 Msza święta
11.00 Msza święta

II Święto Wielkanocne
Msze święte jak w niedziele 9.00, 11.00, 18.00

Image

Trzech Króli w Rynarzewie_22Orszak Trzech Króli w Rynarzewie po raz pierwszy.

To kontynuacja jasełek w Szkole Żagle, stowarzyszenia Sternik. Kultywując starą chrześcijańską tradycję, nauczyciel Piotr Giertych wraz z dyrektorem Teatru Buffo Jerzym Stokłosą oraz Piotrem Podgórskim wpadli na pomysł, aby z jasełkami wyjść na ulicę.

1 procent podatku

GUT-POL

Firma GUT-POL zaprasza Państwa do zapoznania się ze swoją ofertą.

gazetka10c

 

www.gutpol.pl

sufity

strony internetowe bydgoszcz