Orszak Trzech Króli_266 stycznia w ponad 500  miejscowościach w Polsce zostały zorganizowane Orszaki Trzech Króli. W tym roku również i nasza parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rynarzewie została oficjalnie zarejestrowana i wpisana na listę organizatorów Orszaku. Dzięki tym działaniom Fundacja Orszak Trzech Króli udostępniła nam m.in. flagi, korony i śpiewniki. Podobnie jak w zeszłym roku, kiedy to ulicami Rynarzewa przeszedł I Orszak Trzech Króli, świętowanie Objawienia Pańskiego rozpoczęło się Mszą św. o godzinie 11:00 w kościele św. Stanisława. Podczas orszaku przewidziane były trzy sceny. Opracowany scenariusz oparty był o teksty źródłowe pochodzące z Pisma Świętego. Pierwsza scena odbyła się przy drzwiach wejściowych do kościoła, przy których spotkali się: Kacper, Melchior i Baltazar.

Wraz z trzema Królami przy śpiewie kolęd, ruszył orszak za gwiazdą, jak wówczas, wskazującą drogę do Betlejem. Przy figurze Najświętszego Serca Pana Jezusa odbyła się scena u Heroda. Po niej ruszyliśmy w dalszą drogę, by pokłonić się Dzieciątku Jezus. W kościele św. Katarzyny, miejscu zakończenia Orszaku, oddaliśmy hołd Maleńkiemu Jezusowi, Zbawicielowi Świata...

Kiedy nasze serca ogrzały się ciepłem płynącym ze stajenki, przy wyjściu z kościoła na każdego czekał kubek gorącego kakao, cukierki i przepyszne ciasta przygotowane przez Parafian (by rozgrzać nasze ciała nieco wyziębione przy tej mroźnej choć jednak pięknej pogodzie).

            Bardzo gorąco pragniemy podziękować wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Orszaku. Okazaliście nam wiele serca i zrozumienia. Za waszą otwartość i chęć bezinteresownej pomocy, od podarowanego mleka, kakao, przygotowanie słodkiego poczęstunku, udostępnienie kuchni w Domu Kultury poprzez niesienie flag, wypożyczenie i przygotowanie strojów, robienie zdjęć, jeszcze raz dziękujemy i powierzamy w modlitwie. To piękne wydarzenie nie odbyłoby się, gdyby nie Wasza tak bardzo liczna obecność, pomimo mroźnej pogody. Dziękujemy Panom Strażakom, na czele z Panem Leszkiem Gutkowskim, którzy zadbali o bezpieczeństwo podczas całego przejścia, za ogromną życzliwość, za każdym razem, kiedy zwracamy się o pomoc. Oczywiście podziękowania kierujemy na ręce ks. Proboszcza Rafała Kwiatkowskiego, który zawierzył nam i wspierał we wszystkich działaniach.

To wydarzenie wspólnotowe w naszej parafii jest znakiem wiary w Boga narodzonego w skromnej betlejemskiej szopie, okazaniem Mu wdzięczności za dzieło zbawienia, miłości do drugiego człowieka, ale i nadziei, że jednak świat, choć może ten nasz maleńki, nie jest taki zły...

 

Zespół Muzyczny „Echo”

 • Orszak Trzech Króli_1
 • Orszak Trzech Króli_2
 • Orszak Trzech Króli_3
 • Orszak Trzech Króli_4
 • Orszak Trzech Króli_5
 • Orszak Trzech Króli_6
 • Orszak Trzech Króli_7
 • Orszak Trzech Króli_8
 • Orszak Trzech Króli_9
 • Orszak Trzech Króli_10
 • Orszak Trzech Króli_11
 • Orszak Trzech Króli_12
 • Orszak Trzech Króli_13
 • Orszak Trzech Króli_14
 • Orszak Trzech Króli_15
 • Orszak Trzech Króli_16
 • Orszak Trzech Króli_17
 • Orszak Trzech Króli_18
 • Orszak Trzech Króli_19
 • Orszak Trzech Króli_20
 • Orszak Trzech Króli_21
 • Orszak Trzech Króli_22
 • Orszak Trzech Króli_23
 • Orszak Trzech Króli_24
 • Orszak Trzech Króli_25
 • Orszak Trzech Króli_26
 • Orszak Trzech Króli_27
 • Orszak Trzech Króli_28
 • Orszak Trzech Króli_29

1 procent podatku

GUT-POL

Firma GUT-POL zaprasza Państwa do zapoznania się ze swoją ofertą.

gazetka10c

 

www.gutpol.pl

sufity

strony internetowe bydgoszcz