Stowarzyszenie Inicjatyw Rozwoju Rynarzewa zaprasza miłośników dwóch kółek na letni rajd rowerowy do Łabiszyna - Lubostronia - Smerzyna.

Rajd odbędzie się 15 sierpnia 2019.
Start przy Szkole Podstawowej w Rynarzewie o godzinie 11:00.

Udział w rajdzie jest bezpłatny.

Wieczór z gwiazdami w Rijo - Tadeusz Drobiński_27 czerwca 2019 w Rynarzewie na Placu pod Raczkiem odbył się Piknik Astronomiczny.  Imprezę zorganizowali członkowie Stowarzyszenia Inicjatyw Rozwoju Rynarzewa oraz Wspólnej Gminy Szubin, a dofinansowała Gmina Szubin.

Uczestników przywitali prezesi stowarzyszeń: Iwona Szweda i Andrzej Wichłacz.
Na rynarzewskiej ziemi przywitała gości sołtys Iwona Kornacka. Pasjonaci astronomii z Pałucko-Pomorskiego Stowarzyszenia Astronomicznego w Niedźwiadach pod przewodnictwem Marka Nikodema przedstawili dwie prezentacje. Tematem pierwszej był Księżyc a drugiej gwiazdozbiory. Uczestnicy pikniku mogli oglądać naszego satelitę przez trzy profesjonalne teleskopy astronomiczne. Późnym wieczorem obserwowano Jowisza i jego księżyce, Saturna oraz Arktura. Z bliższej odległości gości częstowano smakołykami z grilla.

Wyprawa na Ostrów po cebulę czarownic_919 maja 2019 odbył się rajd pieszy z Rynarzewa do rezerwatu przyrody Ostrów koło Pszczółczyna. W dwudziestokilometrowej wyprawie uczestniczyło 12 osób. Leśnymi szlakami uczestniczy ruszyli na spotkanie z urokliwymi zakątkami lasów, łąk i pól nadnoteckich.
Od Władysławowa rajd prowadziła dr Ewa Krasicka – Korczyńska, która opowiadała o roślinach występujących na tych terenach. Głównym celem wyprawy było zobaczenie kobierców z czosnku niedźwiedziego – wyjątkowej rośliny o walorach leczniczych występującej w rezerwacie. Czosnek  cygański, psi czosnek, psi kieł, cebula czarownic … już same nazwy tej niezwykłej rośliny świadczą o jej wyjątkowości.

Kolejną wyprawę zorganizowaną przez członków stowarzyszenia można uznać za udaną. Zarząd SIRR już dziś zaprasza na następne wydarzenia: piknik astronomiczny na Placu pod Raczkiem 7 czerwca oraz rajd rowerowy do Nadleśnictwa Szubin w lipcu.

Stowarzyszenie Inicjatyw Rozwoju Rynarzewa Zaprasza na rajd pieszy do Rezerwatu przyrody Ostrów koło Pszczółczyna!

19 maja 2019 roku, o godzinie 14.30 spotykamy się przy Szkole Podstawowej w Rynarzewie.

Leśnymi szlakami pójdziemy na spotkanie z przyrodą . Tajemnice natury wyjawi nam Pani Ewa Krasicka –Korczyńska

Jeżeli chcesz ciekawie spędzić niedzielne popołudnie, dowiedzieć się jak wygląda wawrzynek wilczełyko i jak kwitnie czosnek niedźwiedzi,

idź z nami!

Rajd na „Powstańczy okop” do Rzywna_206 kwietnia, w sobotę odbył się rowerowy rajd zorganizowany przez Stowarzyszenie Inicjatyw Rozwoju Rynarzewa. Miłośnicy dwóch kółek spędzili pięć godzin na udanej wyprawie, ale i dowiedzieli się sporo o regionie i powstańczej historii.

Stowarzyszenie Inicjatyw Rozwoju Rynarzewa zaprasza miłośników dwóch kółek na wiosenny rajd rowerowy na „Powstańczy okop” do Rzywna.

Rajd odbędzie się 6 kwietnia 2019 – start o godzinie 11:00 przy Szkole Podstawionej w Rynarzewie

Trasa rajd przebiega przez piękne tereny leśne naszej okolicy. Na trasie będzie można zobaczyć atrakcje krajobrazowe oraz ruiny wiatraka w Wielkim Sosnowcu. Celem uczestników będzie dotarcie do Pomnika Powstańców Wielkopolskich oraz zwiedzanie rekonstrukcji okopów z tamtych czasów.  Uczestnicy uczczą pamięć Powstańców Wielkopolskich, zapalając znicze.

Stowarzyszenie Inicjatyw Rozwoju Rynarzewa zaprasza na wycieczkę Elbląg- Frombork-Lidzbark Warmiński-Pieniężno w terminie 18-19 maja 2019.

Cena 300zł/osoba przy grupie 45 osób.

Zapisy u p. Dobosiewicz w Świetlicy Wiejskiej – z wpłatą 100zł Pozostała kwota płatna do 25 kwietnia 2019.

20 lutego 2019 odbyło się spotkanie członków Stowarzyszenia Inicjatyw Rozwoju Rynarzewa. Zebranie prowadziła Prezes SIRR Iwona Szweda. Po sprawozdaniu finansowym i merytorycznym zarząd otrzymał jednogłośnie absolutorium za mijający rok. W związku z rezygnacją z funkcji skarbnika oraz wiceprezesa wybrano nowych członków zarządu. Miejsce Lidii Rosołowicz zajęła Iwona Kornacka a funkcję wiceprezesa (ustępujący Karol Ruciński) objął Tomasz Mikuła. Powołano także nowy skład komisji rewizyjnej, do której weszli: Beata Boińska, Wojciech Hennig i Tomasz Spychalski.

sirr

Stowarzyszenie Inicjatyw Rozwoju Rynarzewa zaprasza swoich członków, sympatyków oraz osoby chętne do działania na rzecz naszej wsi na walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze Spotkanie odbędzie się w Świetlicy Wiejskiej w Rynarzewie w środę, 20 lutego 2019r. o godzinie 18.30

24 stycznia 2019 odbyło się spotkanie organizacyjne członków i sympatyków Stowarzyszenia Inicjatyw Rozwoju Rynarzewa. Podczas  spotkania, które prowadziła prezes SIRR Iwona Szweda, omówiono stan prawny, finansowy i osobowy stowarzyszenia oraz zaplanowano zebranie sprawozdawczo – wyborcze na 20 lutego 2019.

sirr

Zarząd Stowarzyszenia Inicjatyw Rozwoju Rynarzewa zaprasza na spotkanie członków, sympatyków oraz osoby chętne do działania na rzecz naszej miejscowości 24 stycznia 2018  (czwartek), godz. 18.00 do Świetlicy Wiejskiej w Rynarzewie

Jeżeli chcesz, aby Rynarzewo rozwijało się szybciej, poprzez zdobywanie funduszy pozabudżetowych 

jeżeli chcesz, aby dzieci, młodzież i dorośli zamieszkujący nasze sołectwo mieli bogatszą ofertę w zakresie: sportu, turystyki, edukacji, rekreacji, rehabilitacji, jeżeli chcesz zmieniać na lepsze najbliższe otoczenie, serdecznie zapraszamy!

Pamięć o powstańczym zrywie Wielkopolan_18    29 grudnia 2019 w Zamościu odbyły się uroczystości związane z wybuchem Powstania Wielkopolskiego. Przy powstańczym pomniku zgromadzili się licznie mieszkańcy Zamościa i Rynarzewa. Władze samorządowe reprezentowali m.in. Starosta Nakielski i Burmistrz Szubina, z Bydgoszczy przybyli także przedstawiciele „Sokoła” i kibice Zawiszy.

20160611 192947mW sobotę, 11 czerwca 2016r Stowarzyszenie Rozwoju Inicjatyw Rynarzewa zorganizowało dla młodzieży działającej przy naszej parafii spływ kajakowy Gąsawką i Notecią do Nakla. Przy ładnej pogodzie i mało spławnej Noteci młodzi kajakarze użyli trochę przygód. Były momenty, że kajaki trzeba było przepychać przez zakrzaczenia.

sirrStowarzyszenie Inicjatyw Rozwoju Rynarzewa zaprasza swoich członków, sympatyków oraz osoby chętne do działania na rzecz naszej wsi na walne zebranie.

Spotkanie odbędzie się w Świetlicy Wiejskiej w Rynarzewie w piątek, 18 marca 2016r. o godzinie 18.00.

Zarząd SIRR

sirrZarząd Stowarzyszenia Inicjatyw Rozwoju Rynarzewa zaprasza na spotkanie członków i sympatyków SIRR.
3 lutego 2016 (środa), godz. 18.00 do Świetlicy Wiejskiej w Rynarzewie
Tematyka: plany na rok 2016, przygotowanie do zebrania sprawozdawczo – wyborczego.

Zarząd Iwona Szweda

Walne zebranie_222 stycznia 2015 w Świetlicy Wiejskiej w Rynarzewie odbyło się walne zebranie członków Stowarzyszenia Inicjatyw Rozwoju Rynarzewa. Zebranie prowadziła prezes Iwona Szweda. 
Przedstawiono i omówiono sprawozdanie merytoryczne i finansowe oraz protokół komisji rewizyjnej. Zarząd SIRR otrzymał decyzją zgromadzonych absolutorium jednogłośnie. Następnie dokonano zmian w składzie zarządu: z funkcji sekretarza ustąpił Artur Michalak (z racji pełnionej funkcji Burmistrza Szubina) oraz skarbnik Lidia Rosołowicz, która weszła w skład komisji rewizyjnej. 

Zarząd Stowarzyszenia Inicjatyw Rozwoju Rynarzewa zaprasza członków SIRR na spotkanie w dniu 9 września 2014 (czwartek) o 18.00 do Świetlicy Wiejskiej w Rynarzewie.
Celem spotkania jest m.in. organizacja Dnia Ziemniaka (Pyraday) oraz zmiany w statucie Stowarzyszenia.

Wakacje z SIRRJak co roku Stowarzyszenie Inicjatyw Rozwoju Rynarzewa zorganizowało dla swych członków i sympatyków wycieczkę nad Bałtyk. Tym razem prawie czterdziestu rynarzewian pojechało 24 lipca do Sarbinowa. Piękna pogoda (choć bardzo zimne morze!)i atrakcje miasteczka sprawiły, że wycieczkowicze wrócili zadowoleni.

Sezon kajakowy 2014_45Jak co roku 1. maja Stowarzyszenie Inicjatyw Rozwoju Rynarzewa zainaugurowało sezon kajakowy na Gąsawce i Noteci. Już po raz dziewiąty członkowie SIRR zorganizowali tę wodną imprezę. Wśród 28 uczestników – oprócz rynarzewiaków - byli mieszkańcy Szubina, Bydgoszczy i Poznania. Spływy ruszają z Rynarzewa do Nakła kilka razy, a ten był pierwszym z trzech zaplanowanych na ten rok. Następny już w „świętojanki” – nocny spływ z 23 na 24 czerwca. Są jeszcze wolne miejsca!

Zaprasza na zawody w strzelaniu z karabinków pneumatycznych sportowo-rekreacyjnych (także własnych o energii max 17J)

Miejsce pikniku: Rynarzewo (las przy Gąsawce)
Dnia 03.05.2014 godzina 14:00

Podkategorie

1 procent podatku

AKM baner

GUT-POL

Firma GUT-POL zaprasza Państwa do zapoznania się ze swoją ofertą.

gazetka10c

 

www.gutpol.pl

sufity

strony internetowe bydgoszcz