sirrStowarzyszenie Inicjatyw Rozwoju Rynarzewa i Świetlica Wiejska w Rynarzewie Serdecznie zapraszają Na otwarcie Siłowni Zewnętrznej Na Placu pod Raczkiem 30 maja 2015, od 16.00-19.00
Będzie można, m.in.:
- nauczyć się i poćwiczyć na nowych urządzeniach
- uczestniczyć w grach i zabawach dla dzieci
- zjeść pyszne ciasto i napić się kawy
- spotkać się z sąsiadami

SK_11 maja dziewiąty raz SIRR zorganizował spływ kajakowy z Rynarzewa do Nakła. Spływ był dofinansowany z otwartych konkursów ze Starostawa Powiatowego w Nakle. W spływie uczestniczyło 18 osób. Spływ prowadził instruktor kajakarstwa Michał Szweda, ratownik Marian Dobosiewicz, Zeon Słowiński i młodszy ratownik WOPR Katarzyna Szweda. Pomimo zmiennej pogody humory dopisywały.

Stowarzyszenie Inicjatyw Rozwoju Rynarzewa zaprasza na wypoczynek letni dla dzieci i młodzieży w dniach 29.06- 04.07.2015r.
SUPER WYCIECZKA DLA TWOJEGO DZIECKA !!!

Województwo Świętokrzyskie

Zapraszamy na BAL ZE STOWARZYSZENIEM, który odbędzie się już 31 stycznia 2015 roku od godziny 20.00 do 4.00 w Świetlicy Wiejskiej w Rynarzewie. Grać dla Was będzie zespół MORENO-AS! Koszt to 60zł od pary! W cenie biletu jest kawa, herbata, barszczyk i świetna zabawa! Bilety można już nabić w Świetlicy Wiejskiej w Rynarzewie.
TELEFON: 384-55-97

Pyraday_27Piękna pogoda i wysoka frekwencja mile zaskoczyła członków Stowarzyszenia Inicjatyw Rozwoju Rynarzewa, którzy w sobotnie popołudnie, 20 września, zorganizowali kolejny raz „Pyraday, czyli Święto Ziemniaka”.

 

Zarząd Stowarzyszenia Inicjatyw Rozwoju Rynarzewa oraz Sekcja Strzelecka SIRR zaprasza na Pyraday, czyli coroczne Święto Ziemniaka w sobotę, 20 września 2014r., na łące nad Gąsawką od godziny 14.00 odbywać się będzie Piknik Strzelecki od 16.00 gry i zabawy dla dzieci i dorosłych.

Stowarzyszenie Inicjatyw Rozwoju Rynarzewa serdecznie zaprasza na jednodniową wycieczkę do Sarbinowa nad Morzem Bałtyckim, która odbędzie się 24 lipca, czwartek, 2014r.
Koszt wycieczki: 45 zł od osoby. Wyjazd spod budynku Poczty Polskiej w Rynarzewie o godz. 5.00 powrót ok. 23.00.
Zapisy do 18 lipca (piątek) 2014r. w Świetlicy Wiejskiej w Rynarzewie
Płatne przy zapisach.

Spływ nocnyJuż po raz czwarty Stowarzyszenie Inicjatyw Rozwoju Rynarzewa zorganizowało świętojański, nocny spływ kajakowy do Nakła. Odbył się on w ramach projektu „Bezpieczny plac pod raczkiem – wianki 2014” finansowanego przez powiat nakielski. Tym razem  wrażeń było także cztery razy więcej.

Wianki 201421 czerwca, w sobotę, odbył się w Rynarzewie festyn „Wianki 2014” połączony z uroczystym otwarciem placu „Pod Raczkiem” otoczonym nowym, ozdobnym ogrodzeniem, z tablicą z miejscową legendą i metalowym symbolem miejscowości „raczkiem”. Inwestycję sfinansowano z otwartego konkursu ofert powiatu nakielskiego. Wstęgę przecinali: prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Rozwoju Rynarzewa Iwona Szweda, wicestarosta nakielski Andrzej Kinderman, przewodniczący Rady Powiatu Artur Michalak i uczennica Martyna Maciałek.

Zarząd Stowarzyszenia Inicjatyw Rozwoju Rynarzewa zaprasza 28 maja, o godzinie 18.00 do Świetlicy Wiejskiej na zebranie w sprawie wycieczki w Góry Świętokrzyskie!

Stowarzyszenie Inicjatyw Rozwoju Rynarzewa zaprasza na sześciodniową wycieczkę w Góry Świętokrzyskie w dniach 30.06.2014 - 05.07.2014.
Podany program może się minimalnie zmienić ze względu na pogodę lub decyzję przewodnika, a cena zmniejszyć po uzyskaniu dofinansowania.

Piknik strzeleckiW Święto Konstytucji 3 Maja zorganizowaliśmy po raz pierwszy wraz z działającym przy Stowarzyszeniu Kołem Strzeleckim ,,Piknik Strzelecki". Impreza odbyła się nad Gąsawką. Zainteresowanie piknikiem było duże. W strzelaniu wzięło udział 26 osób dorosłych i 4 dzieci. Nie zabrakło kibiców i obserwatorów. Na zakończenie pikniku najlepszym rozdano puchary, nagrody i dyplomy ufundowane przez prezesa SIRR Iwonę Szwedę i przewodniczącego Rady Powiatu Artura Michalaka oraz prowadzącego instruktora strzelectwa - Mariusza Walczaka. Impreza zakończyła się integracyjnym ogniskiem.

Stowarzyszenie Inicjatyw Rozwoju Rynarzewa zaprasza na „ostatki” Ostatnią Zabawę Karnawałową w 2014 roku!
1 marca (sobota) od godziny 20.00 – 4.00 w Świetlicy Wiejskiej w Rynarzewie

Bilety do nabycia w Świetlicy Wiejskiej w Rynarzewie, cena - 70 zł. od pary.                                                    
Grać będzie zespół „STANDARD”

11styczniaStowarzyszenie Młody Szubin zaprasza 11 stycznia na zawody w wieloboju obronnym o puchar zdobywców pociągu pancernego DANUTA.

Superwycieczka dla naszego dziecka IIW dniach od 8 do 13 lipca 2013 r. odbyła się wycieczka do Wrocławia, Karpacza, Szklarskiej Poręby, Skalnego Miasta i Pragi uczniów i absolwentów Zespołu Szkół w Rynarzewie.
49 uczestników z Rynarzewa, Zamościa, Brzózek, Szkocji i Kołaczkowa mieszkało w Pensjonacie „U Musa” w Karpaczu.

SIRR

Młodzież i dorośli podróżują po Sudetach ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Rozwoju Rynarzewa.
Pełna relacja z wycieczki w niedzielę.

Spływ nocny SIRRJuż po raz trzeci odbył się nocny świętojański spływ kajakowy Rynarzewo – Nakło. Pełna niespodzianek i nieodgadnionych odgłosów Gąsawka i Noteć nocą to zupełnie inne rzeki niż za dnia. Tak było i tym razem, ale wspaniała pogoda: księżyc w pełni i wysoka temperatura oraz ognisko w Chobelinie wynagrodziły strach i nerwy. Udany spływ, w którym uczestniczyło 18 śmiałków, prowadził Marian Dobosiewicz, a ciepły posiłek zorganizowała prezes SIRR Iwona Szweda.

Wioski tematyczneStowarzyszenie Inicjatyw Rozwoju Rynarzewa w ramach otwartego konkursu ofert Powiatu Nakielskiego realizuje projekt „Rynarzewo, Brzózki, Niedźwiady, czyli woda, sztuka i gwiazdy”. W ostatnią sobotę kwietnia 2013 r. członkowie SIRR gościli w Brzózkach, a 7 czerwca w Niedźwiadach. W ramach projektu odbędą się trzy spotkania w celu wyjaśnienia pojęcia „wioski tematycznej” i wdrożeniu go w życie. Uczestnicy poznają, jak taką inicjatywę realizują już, m.in.: Adamkowo, Jania Góra, Wylatowo czy Żalno. SIRR oprócz tego dofinansuje kurs instruktora kajakarstwa dla jednego z swoich członków. Efektem spotkań ma być także wspólny dla trzech miejscowości produkt turystyczny.

SIRRZarząd Stowarzyszenia Inicjatyw Rozwoju Rynarzewa zaprasza na spotkanie organizacyjne uczestników wycieczki do Karpacza i Pragi.
Świetlica Wiejska w Rynarzewie, UWAGA ZMIANA TERMINU ! - na 15 maja 2013, godz. 18.30

Spływ Rynarzewo - Nakło 1 maja 2013Jak co roku 1. maja Stowarzyszenie Inicjatyw Rozwoju Rynarzewa zaprosiło swoich członków i sympatyków na spływ z Rynarzewa do Nakła. Oprócz rynarzewiaków wśród 22 kajakarzy znaleźli się także goście z Torunia, Żnina, Bydgoszczy, Zamościa i Smolnik. Podczas spływu uczestnicy oczyścili Gąsawkę i Noteć z pięciu worków śmieci: butelek, puszek i styropianu.

1 procent podatku

GUT-POL

Firma GUT-POL zaprasza Państwa do zapoznania się ze swoją ofertą.

gazetka10c

 

www.gutpol.pl

sufity

strony internetowe bydgoszcz