Dzień Dziecka w Rynarzewie_15Hucznie i na wesoło  w niedzielę 16 czerwca 2024 odbył się w Rynarzewie festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Były dmuchańce, zawody sportowe i zręcznościowe prowadzone przez panie animatorki, lody i wata cukrowa od sołectwa, pyszne gofry, kiełbaski z grilla i ciasta od Koła Gospodyń Wiejskich. Najlepiej nasi milusińscy bawili się jednak w pianie, której fontanny zakończyły festyn.

 

Zapraszam wszystkich mieszkańców na zebranie sołeckie, które odbędzie się 12 czerwca 2024 (środa) o godzinie 19.30 w Świetlicy Wiejskiej w Rynarzewie.

Celem zebrania jest konieczna zmiana w funduszu sołeckim na rok 2024.

Sołtys Rynarzewa
Iwona Kornacka

                Drodzy mieszkańcy Rynarzewa, Małych Rud, Wojsławca, Szkocji i Skórzewa! Bardzo dziękuję za niesamowitą, rekordową i niespotykaną ilość głosów od Was. 308 moich sąsiadów zagłosowało na mnie, dając mi ogromny kredyt zaufania. Nie zawiodę. Będę dbał o Wasze/nasze sprawy w Powiecie Nakielskim. Ulica Bydgoska i Strażacka - jako droga powiatowa - będzie moim priorytetem. Ma być bezpieczna i piękna.  Widzę także inne problemy w naszych miejscowościach. Tak jak dotychczas będę starał się je rozwiązywać, z Waszą pomocą i wsparciem.

Wielka sztuka w małym Rynarzewie._4W sobotni wieczór 16 marca Sołtys Rynarzewa Iwona Kornacka zaprosiła mieszkańców
na niezwykły koncert operetkowy „Usta milczą dusza śpiewa. Na scenie rynarzewskiej świetlicy wystąpili: Dorota Kuczyńska – fortepian, Karolina Jopek – mezzosopran i Michał Jopek – tenor. Licznie zgromadzeni mieszkańcy Rynarzewa i goście mogli wysłuchać najpiękniejszych arii z operetek  Johanna Straussa, Franza Lehara, Imre Kalmana, Pieśni Neapolitańskich oraz piosenek 20 – lecia międzywojennego.  Koncert wzbudził zachwyt publiczności czego dowodem były wielokrotne bisy.

1 procent podatku

strony internetowe bydgoszcz